Diş Ünitesi & Göz Ünitesi

uyan-veteriner-dis-unitesi
Diş Ünitesi & Göz Ünitesi

Diş Ünitesi

Diş Bakım Servisimizde diş temizliği ve parlatma , diş röntgeni, diş çekimi ve ağız cerrahisi hizmetlerini sunmaktayız. Hayvanların dişleri de insanlarda olduğu gibi bakım ister. Özellikle evde beslenen hayvanların diş sağlığı hayvanın genel sağlığını yakından ilgilendirmektedir. Uyan Veteriner Kliniği diş sağlığı konusunda sizlere en güncel ve doğru bilginin verilmesi hedeflenmiştir.

Tavşan ve Guinea Pig gibi exotik hayvanlarda diş bakımı çok önemlidir. Bu hayvanların dişleri devamlı olarak uzar. Bu dişlerin normal anatomik yapılarına uygun olarak törpülenmesi ya da kesilmesi gerekir. Molar diş uçları orantısız uzayarak dil üzerinde baskı yapar ve hayvan yemek yiyemez. Dilde ve yanak mukozalarında yaralar oluşabilir. Böyle durumlara müdahale özel beceri ve ekipman gerektirmektedir. Ağrı kesici ve sakinleştirici verilmeden yapılan uygulamalar gayri insani olup hayvanlarınızın ölümüne neden olabilir.

Bu hayvanların ağız bakım ve cerrahi müdahale ekipmanları özel olarak hazırlanmış ekipmanlardır. Bu ekipmanlar Kayseri kliniğimizde mevcuttur.

Göz Ünitesi

Uyan Veteriner Kliniğimizde, evcil hayvanların göz hastalıklarının tanısı amacıyla Schirmer Gözyaşı Testi, Fluorescein Boyama, Direkt Oftalmaskop ile Fundus Muayenesi gibi tanısal işlemler ve göz kapağı, kornea cerrahisi, vişne göz (harder bezi hiperplazisi) gibi operasyonlar yapılmaktadır.

uyan-veteriner-goz-unitesi
Uyan Veteriner Kliniği
MUAYENE

Minik Dostlarımıza Profesyonel Hizmet

AŞI UYGULAMASI

Mikroçip Uygulaması

BİLGİSAYARLI RÖNTGEN & ULTRASON

Teknolojiden Yararlanıyoruz

YOĞUN BAKIM

Minik Dostunuz Bizim İçin Çok Önemli

DİŞ ÜNİTESİ - GÖZ ÜNİTESİ

Detaylı Diş ve Göz Sağlığı

CERRAHİ OPERASYONLAR - DAHİLİYE

Cerrahi Operasyon Yapıyoruz

Pet Kuaför

Evcil Hayvanlarınızın Kuaför Bakımlarını Yapıyoruz

Çiftlik Yönetim Danışmanlığı

Çiftliğinizde ki Hayvanlardan Daha Fazla Verim Almanızı Sağlıyoruz

Pet Ambulans

Ambulansımız Özel Dizaynıyla Siz Hayvan Dostlarının Hizmetindedir.