Aşı Uygulaması

uyan-veteriner-asi
Aşı Uygulaması

Aşı Hizmeti ve Randevu Sistemi

Kayseri’de bulunan Uyan Veteriner Kliniği’nde evcil hayvanların güncel ve gerekli aşılamaları yapılmaktadır. Aşıları yapılan canlıların gerekli evrak (karne, pet pasaport) ve programlara kayıtları alınmakta, gerekli olan diğer aşıların takiplerini sizin yerinize kliniğimiz yapmaktadır. Sistemimizde kayıtlı olan hastalarımızın aşı tekrar zamanları istisnasız telefon ya da SMS yoluyla bildirilmektedir. Randevularınız size hatırlatılmaktadır.

Operasyon ve tedavileri yapılan köpek ve kedilerin test ve laboratuvar sonuçlarını klasörleme sistemi , bilgisayarlarımızda, özel programlarımız ve internet ortamında aynı ve güncel sonuçları ayrı ayrı saklanmaktadır. İlk tanışmamızdan son ana kadar kedi ve köpeklerinize neler yapıldığını, hangi hastalıkları geçirdiğini, tüm geçmiş bilgilerini saklıyor ve teşhise giderken bu bilgiler ışığında değerlendiriliyoruz. Kayıtlı ve bizim ile çalışan hayvan sahiplerine yerinde aşı ve paraziter uygulamamız her zaman hizmettedir.

Aşılama

Aşı Nedir?
 • Yavru ve yetişkin kedi-köpeklerin; viral, bakteriyel ve paraziter hastalık oluşturma ihtimali olanların hastalık etkenlerinden belirli süre korunmasını sağlar.
Aşılama amacı nedir?
 • Birlikte yaşadığınız kedi ve köpeğin bulaşabilecek bazı hastalıklarından, bulaşma olasılığını azaltmak.
 • Kedi ve köpeğinizden geçebilecek zoonoz hastalıkların önlenmesini sağlamak
 • Kuduz gibi yasal zorunluluğu olan aşılarda hukuki problemler yaşamamak.

Kedi ve köpeklerinizin başına gelebilecek hastalıklardan maddi ve manevi yıpranmadan yaşama şanslarını artırmak.

Hangi aşıları yaptırmalıyım?
 • Bu durumu daha espritüel bir şekilde anlatmak gerekirse;bir matematik sınavımız olduğunu düşünürsek, konular ve müfredat da belirli ise sınavda çıkacak soruları bilmediğimiz için tüm kitap ve dokümanlara çalışarak girmek zorundayız. Hangi soru ve hangi kombinasyonla geleceğini bilmediğimiz için tüm konulara çalışarak sınavdan geçme olasılığımızı artırırız. Tüm konulara çalışsakta sınavdan başarılı olmadığımız anlarda mümkündür. Her olasılığa karşı genede ders çalışırız. İşte aşılamada böyledir. Hangi hastalığa yakalanacağını bilmediğimiz için ülkemizde bulunan hastalıklara karşı önleyici aşılar yapılır. Aşılar yapılsa bile çok düşük te olsa o hastalığa yakalanma durumları mevcuttur. Riski azaltmak istiyorsak aşılanma takvimine uyarak gelmek gerekir.
 • Bulunduğunuz bölgedeki veteriner hekiminiz ve ülkenizin şartları doğrultusunda oluşturulmuş aşı takvimini kullanmak gerekir. Bölgesel ve konum olarak aşılar farklılıklar gösterebilir bunun için en yakın veteriner kliniğine giderek danışınız.
 • Bakım, çevresel, beslenme, genetik, kişisel bakış açıları, vb. gibi durumların her birey için farklılık göstermesinden dolayı hangi hastalığa yakalama olasılığı olduğunu bilemiyoruz. Şu daha önemli, bu daha önemsiz gibi bir sıralama standardı oluşturmak MÜMKÜN DEĞİLDİR.
Kuduz yaptırmasam olur mu?
 • Hayvan sahiplerinin sorduğu, veteriner hekimlerinde en çok duyduğu bir sorudur. Kuduz bir YASAL zorunluluktur.
 • Isırma, ısırılma , şikayet gibi durumlarda devletin gerekli kurum ve çalışanları hayvanınıza ait bir karne ve kuduz aşının uygulanıp uygulanmadığının kontrollerini yapar. Genel olarak en büyük değerlendirme KUDUZ aşısıdır.
 • Uçak, otobüs, gemi, özel araçlarınız ile yapacağınız yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde kurum ve kurum çalışanların bakacağı ilk aşıdır.
 • Yaptırmadığınız takdirde devletin yasal olarak yaptırım ve cezaları ile karşı karşıya kalmanız mümkündür.
İç parazit aşısı, kist aşısı, iç parazit uygulaması nedir? Yaptırmalı mıyım?
 • Halk diline yerleşmiş bir tabir olarak daha çok kist aşısı çıkar. İç parazit aşısı, kist aşısı ve iç parazit uygulaması ifadeleri aynıdır. Doğru olan iç parazit uygulaması terimidir.
 • Kedi ve köpeklerin anneden veya çevreden bulaşan parazitlerde korunmasını ve bulaşmasını sağlar.
uyan-veteriner-asi2
Uyan Veteriner Kliniği
MUAYENE

Minik Dostlarımıza Profesyonel Hizmet

AŞI UYGULAMASI

Mikroçip Uygulaması

BİLGİSAYARLI RÖNTGEN & ULTRASON

Teknolojiden Yararlanıyoruz

YOĞUN BAKIM

Minik Dostunuz Bizim İçin Çok Önemli

DİŞ ÜNİTESİ - GÖZ ÜNİTESİ

Detaylı Diş ve Göz Sağlığı

CERRAHİ OPERASYONLAR - DAHİLİYE

Cerrahi Operasyon Yapıyoruz

Pet Kuaför

Evcil Hayvanlarınızın Kuaför Bakımlarını Yapıyoruz

Çiftlik Yönetim Danışmanlığı

Çiftliğinizde ki Hayvanlardan Daha Fazla Verim Almanızı Sağlıyoruz

Pet Ambulans

Ambulansımız Özel Dizaynıyla Siz Hayvan Dostlarının Hizmetindedir.